O NÁS

Secesní hotel s historií

Hotel PRAHA přenese své hosty do liberecké historie a umožní jim zažít jedinečný genius loci. Nehledejte v našem hotelu pozlátko Ikei, ani lehkost dřevotřísky! Tady je postel postelí, secesní rám skrývá bytelné zrcadlo, obrazy na stěnách mají nádech tajemna. Nezapomenutelným zážitkem pro Vás jistě bude také jízda v historickém původním výtahu či posezení v naší secesní restauraci.  Přijeďte se nechat okouzlit začátkem minulého století a naladit se na notu času, kdy nikdo nespěchal.

Hotel PRAHA Liberec byl postaven v secesním stylu a otevřen v roce 1905. Najdete jej na náměstí Dr. Edvarda Beneše v samém středu města Liberec. Z oken apartmánů hotelu se můžete kochat pohledem na libereckou radnici, či největší historické náměstí s nově rekonstruovanou kašnou. Hotel se nachází jen pár kroků od obchodů, bank, obchodních středisek a historických památek.

RESTAURACE

Restaurace Hotelu Praha se nachází v 1. patře hotelu a je otevřená nejen pro hotelové hosty, ale i pro širokou veřejnost. Restaurace je od 30. 4. 2022 UZAVŘENA.

SLUŽBY

Hotel Praha nabízí denní úklid pokojů, květiny na pokoj, faxové a telefonní služby. Zdarma můžete využívat trezor na recepci nebo hotelovou Wi-Fi.

HISTORIE

Parcely na nároží Železné ulice v Liberci koupil bohatý majitel mlýna a pekáren Ignaz Schien z Růžodolu I, aby zde vybudoval moderní hotel. Přes velké potíže se schvalovacími orgány, které mu vytýkaly především neproporčnost navrhované stavby vůči sousedním domům, se mu nakonec přece jen podařilo postavit v roce 1905 výstavní secesní hotel, pojmenovaný Schienhof (Schienův dvůr). K nejvýznačnějším hostům po roce 1989 se řadí pan Václav Havel, který navštívil hotel po 24 letech.

KDE NÁS NAJDETE

Hotel PRAHA

Hotel PRAHA se nachází v samotném srdci historického centra Liberce. Najdete nás na náměstí Dr. Edvarda Beneše,  jen pár kroků od liberecké radnice. Přímo z oken apartmánu se můžete kochat pohledem na tuto dominantu Liberce, která leží na centrálním historickém náměstí s nově zrekonstruovanou kašnou.