O NÁS

Secesní hotel s historií

Hotel PRAHA přenese své hosty do liberecké historie a umožní jim zažít jedinečný genius loci. Nehledejte v našem hotelu pozlátko Ikei, ani lehkost dřevotřísky! Tady je postel postelí, secesní rám skrývá bytelné zrcadlo, obrazy na stěnách mají nádech tajemna a po chodbách se prý v noci prohání duch neznámého. Snad skončeného století, snad stavitele, kdo ví? My mu dali jméno Ignácek a máme ho moc rádi, je to náš patron a strážce! Nezapomenutelným zážitkem pro Vás jistě bude také jízda v historickém původním výtahu či posezení v naší secesní restauraci, která je pro Vás nově otevřena a od 13. 8. 2019 a náš šéfkuchař připravuje gastronomické lahůdky. Přijeďte se nechat okouzlit začátkem minulého století a naladit se na notu času, kdy nikdo nespěchal.

Hotel PRAHA Liberec byl postaven v secesním stylu roku 1905. Najdete jej na náměstí Dr. Eduarda Beneše v samém středu města Liberec. Z oken apartmánů hotelu se můžete kochat pohledem na libereckou radnici, či největší historické náměstí s nově rekonstruovanou kašnou. Hotel se nachází jen pár kroků od obchodů, bank, obchodních středisek, historických památek a také liberecké radnice, kde se pořádá nespočet svateb, promocí a oslav. V návaznosti na tyto události, jsme schopni pro Vás vytvořit vše na „klíč“.

RESTAURACE

Restaurace Hotelu Praha se nachází v 1. patře hotelu a je otevřená nejen pro hotelové hosty, ale i pro širokou veřejnost. Od 13. 8. 2019 pro Vás začne připravovat skutečné gastronomické zážitky, určitě přijďte ochutnat.

VÍCE O RESTAURACI

SLUŽBY

Hotel Praha nabízí možnost praní a žehlení prádla dle aktuálního ceníku, denní úklid pokojů, hotelové masáže, květiny na pokoj, faxové a telefonní služby. Zdarma můžete využívat trezor na recepci, hotelovou Wi-Fi nebo minerální vodu na recepci.

HISTORIE

Parcely na nároží Železné ulice v Liberci koupil bohatý majitel mlýna a pekáren Ignaz Schien z Růžodolu I, aby zde vybudoval moderní hotel. Přes velké potíže se schvalovacími orgány, které mu vytýkaly především neproporčnost navrhované stavby vůči sousedním domům, se mu nakonec přece jen podařilo postavit v roce 1906 výstavný secesní hotel, pojmenovaný Schienhof (Schienův dvůr). K nejvýznačnějším hostům po roce 1989 se řadí pan Václav Havel, který navštívil hotel po 24 letech.

KDE NÁS NAJDETE

Restaurace & Hotel PRAHA

Hotel PRAHA se nachází v samotném centru Liberce na náměstí Dr. Eduarda Beneše. Hotel leží jen pár kroků od liberecké radnice a přímo z oken apartmánu je na ni dobře vidět spolu s historickým náměstím, které má nově zrekonstruovanou kašnu.